T:RAF - Twój: Rozwój, Aktywność, Forma

Dofinansowanie z Unii Europejskiej

Projekt współfinansowany
ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności
Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich
Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny
NiedobczyceNiewiadomNiedobczyceNiewiadomNiedobczyceNiedobczyce - Niewiadom
Jesteś tutaj: Strona główna » Partnerzy » Stowarzyszenie Pomocy Dziecom Rybnika-Boguszowic "17-tka"

Stowarzyszenie Pomocy Dziecom Rybnika-Boguszowic "17-tka"

logo Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Rybnika-Boguszowice 17-tka

1.    Stowarzyszenie zostało powołane do życia 4 czerwca 2001 roku, a wpis do Krajowego Rejestru Stowarzyszeń otrzymało 4 grudnia 2001r.


2.    Obecnie działalność Stowarzyszenia to prowadzenie placówek opieki dziennej dla dzieci i młodzieży, realizacja programów profilaktycznych i terapeutycznych, realizacja programu aktywizacji społecznej i zawodowej młodzieży, prowadzenie programu pedagogiki ulicznej, prowadzenie lokalnego punktu aktywności społecznej dla dorosłych, organizacja wypoczynku wakacyjnego i śródrocznego dla dzieci i młodzieży.


3.    Stowarzyszenie od 1 czerwca 2002 r. prowadzi Placówkę Wsparcia Dziennego: „Klub 17-tka”, pod której opieką znajduje się niemal 100 dzieci w wieku od 4 do 15 lat. – polecam: www.klub17-tka.pl


4.    Od 1 grudnia 2007 roku jako jedyni w Regionie prowadzimy program pedagogiki ulicy – obecnie  w trzech dzielnicach Rybnika: Boguszowicach Osiedlu, Niedobczycach i Niewiadomiu (dzięki udziałowi w projekcie: „T:RAF”) . Pedagodzy ulicy swoimi działaniami obejmują grupę 94 dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 17 lat.


5.    Od 1 lutego 2008 roku prowadzimy lokalny punkt aktywności społecznej dla dorosłych: „Aktywna Rodzina” – z jego usług korzystają głównie rodzice naszych wychowanków i beneficjenci programu: „Odziedzicz pracę”.


6.    Od grudnia 2008 kadra Stowarzyszenia koordynuje prace Zespołów Interdyscyplinarnych ds. Wsparcia Rodziny w Kryzysie na terenie Rybnika Boguszowic Osiedla.


7.    Od 29 marca 2009 roku Stowarzyszenie prowadzi Młodzieżowy Klub Środowiskowy: „Maszkeciarnia”, w którym znajduje się jedyne na Śląsku i drugie w Polsce darmowe studio nagrań dla młodzieży. W „Maszkeciarni” realizowany jest również projekt aktywizacji społecznej i zawodowej młodzieży: „Mission Possible”. Podopieczni „Maszkeciarni” to młodzi ludzie w wieku od 15 do 26 lat – obecnie jest ich ponad setka. – polecam: www.mission-possible.pl


8.    Mamy nadzieję, że od marca 2012 roku rozpoczniemy działalność Klubu Integracji Społecznej  dla dorosłych mieszkańców Rybnika.


9.    Od samego początku naszej działalności organizujemy dla dzieci i młodzieży wycieczki, obozy letnie i zimowe, imprezy kulturalne i sportowe. Nasi podopieczni byli w: Pradze, Lwowie, Wilnie, Rzymie, na Węgrzech, na Podlasiu, w Bieszczadach, w Sudetach, nad Bałtykiem i Adriatykiem i w setkach innych miejsc w kraju.


10.    Na potrzeby swojej działalności Stowarzyszenie zatrudnia kadrę specjalistyczną: wychowawców, pedagogów ulicznych, psychologów, doradcę zawodowego, terapeutę uzależnień, lektorów języków obcych, logopedę, ratownika medycznego. Korzystamy ze wsparcia wolontariuszy. Co niezmiernie ważne – przy poszukiwaniu przez Stowarzyszenie nowych pracowników do realizacji nowych zadań bezwzględne pierwszeństwo mają nasi wolontariusze!


11.    Stowarzyszenie  „17-tka” jest partnerem: Fundacji Wspólna Droga – United Way z Warszawy, firmy OPEL S.A. z Gliwic, firmy NEXUM z Rybnika, Spółdzielni Mieszkaniowej „Południe” z Rybnika,  Polskiej Akcji Humanitarnej, Programu „Podziel się posiłkiem”, RCEZ w Rybniku, a od września 2011 roku również: OPS w Rybniku, CRIS w Rybniku i RKP „Szkółki piłkarskiej” w Rybniku.


Newsletter

Zapisz się do newslettera, a prześlemy Ci najnowsze informacje o projekcie!

 

 

Newsletter

Kontakt

Ośrodek Pomocy Społecznej

44-200 Rybnik

ul. Żużlowa 25

tel. +48 32 422 11 11 w. 35

Mirosław Górka - koordynator

e-mail:koordynatorops@trafrybnik.pl

biuro projektu:

e-mail:biuroops@trafrybnik.pl

Program UE

  • Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności
  • Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich
  • Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny

Strona Internetowa Bez Barier
Serwis spełnia wytyczne dostępności WAI:AA (WCAG 1.0 Priority 2) oraz Section 508