T:RAF - Twój: Rozwój, Aktywność, Forma

Dofinansowanie z Unii Europejskiej

Projekt współfinansowany
ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności
Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich
Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny
NiedobczyceNiewiadomNiedobczyceNiewiadomNiedobczyceNiedobczyce - Niewiadom
Jesteś tutaj: Strona główna » Partnerzy » Rybnicki Klub Piłkarski Szkółka Piłkarska ROW Rybnik

Rybnicki Klub Piłkarski Szkółka Piłkarska ROW Rybnik

Klub sportowy o statusie organizacji pożytku publicznego, prowadzący szkolenie dzieci i młodzieży w wieku 10 – 18 lat. Założony w 1996 roku przez animatorów sportu i sympatyków piłki nożnej kontynuuje tradycje ROW Rybnik w zakresie szkolenia młodzieży w piłce nożnej.logo Stowarzyszenia Rybnickiej Szkółki Piłkarskiej


Klub użytkuje obiekty sportowe przy ulicy Gliwickiej położone w sąsiedztwie kąpieliska „Ruda” w Rybniku. W ich skład wchodzą dwa pełnowymiarowe boiska trawiaste, pełnowymiarowe boisko o powierzchni sztucznej ze oświetleniem (powstałe w 2007 roku); zaplecze socjalne z szatniami, biurem oraz świetlicą. Warto pamiętać, że przed objęciem boisk przez RKP Rybnik na tym kompleksie odbywała się giełda samochodowa, a nieużytkowane boiska trawiaste ulegały dewastacji.


Aktualnie we współpracy z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, Energetykiem ROW Rybnik i V Liceum Ogólnokształcącym w Rybniku prowadzi klasy sportowe o profilu piłka nożna chłopców w wieku 13 – 19 lat, uczestniczące w rozgrywkach kwalifikowanych Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Prowadzi również grupy treningowe dzieci i młodzieży w wieku 7 – 12 lat, podzielone na grupy zajęciowe wg wieku dziecka. Aktualnie klub prowadzi 8 grup sportowych, w których zajęciach uczestniczy ponad 200 dzieci.

 

Na przestrzeni kilkunastu lat działalności w zajęciach sportowych uczestniczyło ponad 3 000 dzieci i młodzieży. Do naszych wychowanków należą m.in. piłkarze grający w rozgrywkach ogólnopolskich w znanych klubach: Marcin Wodecki i Gabriel Nowak w Górniku Zabrzu.Szczycimy się również całą generacją wychowanej młodzieży, która dzisiaj kontynuuje karierę piłkarską dla przyjemności łącząc ją z pracą zawodową, grając w rozgrywkach regionalnych Śląskiego Związku Piłkarskiego w wielu okolicznych klubach piłkarskich. Zauważamy także, że w najmłodszych grupach sportowych przygodę z piłką nożną zaczynają już dzieci naszych byłych wychowanków, którzy przed laty sami „kopali w piłkę” w RKP Rybnik. Bardzo staramy się o zaangażowanie rodziców we wsparcie działań naszego klubu; dlatego cieszymy się z ich obecności na meczach dzieci i młodzieży, oraz z uczestnictwa w spotkaniach integracyjnych wspólnie organizowanych przez nich, władze klubu oraz trenerów piłki nożnej.


Nasze grupy sportowe pod szyldem RKP Rybnik od lat cyklicznie startują w rozgrywkach piłkarskich organizowanych przez Śląski Związek Piłki Nożnej w kategoriach trampkarzy i juniorów podzielonych wg roczników urodzenia.


Tutaj jesteśmy dumni z osiągnięć sportowych naszych wychowanków. Wielokrotnie nasze zespoły młodzieżowe wygrywały rozgrywki w swoich kategoriach wiekowych prowadzone przez Rybnicki Podokręg Związku Piłki Nożnej; starsi chłopcy wygrywali lub uczestniczyli w finałach śląskich rozgrywek piłkarskich, czy to prowadzonych poprzez rozgrywki międzyszkolne lub związkowe.
Osiągnęliśmy również znaczące sukcesy w licznych turniejach piłki nożnej, czy to w kraju lub zagranicą. W Polsce w 2007 roku wówczas 11 –letni chłopcy prowadzeni przez trenera Czesława Holonę wygrali ogólnopolską edycję turnieju „Danone Cup”, uczestnicząc później w nagrodę w turnieju międzynarodowym we Francji. Z sukcesami nasze dziecięce zespoły uczestniczyły również w rozgrywkach „ Pucharu Tymbarku” organizowanego przez PZPN w kraju. W I edycji turnieju „Coca – Cola Cup” dla młodzieży gimnazjalnej nasz zespół zakwalifikował się jako jeden z 12 w Polsce do krajowego półfinału tych rozgrywek. W późniejszych edycjach uczestniczyliśmy kilkakrotnie w śląskich finałach tego turnieju dla młodzieży. Z powodzeniem uczestniczyliśmy również w wielu turniejach zagranicznych, gdzie nasze dzieci grały w piłkę nożną z rówieśnikami we Francji, Niemczech, Litwie, Słowacji, Węgrzech oraz w Czechach.


Ciesząc się z sukcesów piłkarskich naszych wychowanków pamiętamy jednak o najważniejszym celu sportowym i wychowawczym jaki jest rozwój młodego sportowca, połączony z odpowiednim procesem wychowawczym.  Dlatego statutowo klub łączy cele wyszkolenia sportowego ze wsparciem działań edukacyjnych oraz wychowawczych wobec młodzieży szkolnej. W tym wymiarze wraz z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Rybniku i V LO w Rybniku, oraz KS Energetykiem ROW Rybnik (szkolącym młodzież szkolną w wieku 16 – 19 lat) klub realizuje od 2005 roku programy profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom (narkotyki, alkohol, nikotyna i inne używki) w ramach corocznych programów konkursowych Urzędu Miasta Rybnika. Do realizacji tego typu projektów zapraszamy terapeutów i pedagogów zajmujących się tą tematyką.

Klub zasięgiem działalności obejmuje miasto Rybnik, jak również chętne osoby zamieszkujące w okolicy m. Rybnika. Jesteśmy dumni, że przez kilkanaście lat działalności staliśmy się znaczącym ośrodkiem szkolenia sportowego dzieci i młodzieży w województwie śląskim, które realizuje swoją misję „bez nastawienia na zysk” uważając swoją działalność za misję publiczną.


Newsletter

Zapisz się do newslettera, a prześlemy Ci najnowsze informacje o projekcie!

 

 

Newsletter

Kontakt

Ośrodek Pomocy Społecznej

44-200 Rybnik

ul. Żużlowa 25

tel. +48 32 422 11 11 w. 35

Mirosław Górka - koordynator

e-mail:koordynatorops@trafrybnik.pl

biuro projektu:

e-mail:biuroops@trafrybnik.pl

Program UE

  • Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności
  • Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich
  • Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny

Strona Internetowa Bez Barier
Serwis spełnia wytyczne dostępności WAI:AA (WCAG 1.0 Priority 2) oraz Section 508