T:RAF - Twój: Rozwój, Aktywność, Forma

Dofinansowanie z Unii Europejskiej

Projekt współfinansowany
ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności
Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich
Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny
NiedobczyceNiewiadomNiedobczyceNiewiadomNiedobczyceNiedobczyce - Niewiadom
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności

Ministrancki Turniej FIFA w Niedobczycach (08 luty 2018)

ekran monitora z grą FIFA ekran monitora z grą FIFA

W poniedziałek 05.02.2018.r w domu parafialnym odbył się IV ministrancki turniej FIFA 18.

Turniej rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy. Turniej cieszył się nie lada zainteresowaniem naszych ministrantów. Turniej zgromadził wielu uczestników różnego wieku. Oczywiście nie mogło zabraknąć we współzawodnictwie naszego opiekuna ks. Pawła. Turniej został podzielony na kategorie ministrantów młodszych uczęszczających do szkoły podstawowej od klas I do VI a także ministrantów starszych czyli gimnazjalistów i starszych.Turniej odbywał się w świetnej atmosferze, pełnej rywalizacji i pozytywnych emocji. Oczywiście nie zabrakło pokazu świetnych umiejętności.

W przerwie turnieju była okazja do posilenia się pyszną pizzą przygotowaną przez ojca jednego z naszych ministrantów.

Do ćwierćfinału awansowały po 3 osoby z każdej grupy, natomiast w kategorii młodszej 2 osoby. W każdych grupach były rozgrywane również rewanże, co dało naszym młodszy ministrantom więcej zabawy i okazji do zaciętej gry. Po rozegraniu poszczególnych faz turnieju nadszedł czas na mecze wyższej wagi, mianowicie ćwierćfinały. W grupie młodszej  naprzeciw siebie stanęli Mateusz Piecowski oraz Grzesiu Łotecki, Kamil Łukaszczyk oraz Dominik Machoczek, Daniel Zdunek oraz Maciej Górka a także Dawid Larysz oraz Mateusz Koźlik. Natomiast w grupie starszej były rozgrywane grupy 3 osobowe, z których wychodziły dwie osoby. W grupie starszej awans zapewnili sobie: Szymon Durczok, Błażej Uliarczyk, Tymoteusz Woźniak oraz Kamil Konkol. W finałach a w kategorii młodszej znaleźli się: Piecowski Mateusz, Machoczek Dominik, Larysz Dawid oraz Górka Maciej.

Szymon Durczok zmierzył się Tymkiem Woźniakiem, Kamil Konkol z Błażejem Uliarczykiem. Szymon gładko pokonał Tymka 5:1, natomiast Kamil wygrał z Błażejem co dało mu przepustkę do finału. W boju o trzecie miejsce Mateusz pokonał Maćka w swojej kategorii a wśród starszych Tymek po świetnym meczu z Błażejem wygrał 3:1 i tym samym obronił swój tytuł 3 miejsca z zeszłego roku.

Finał w kategorii "młodszych" został rozegrany pomiędzy Dawidem Laryszem, a Dominikiem Machoczkiem, gdzie lepszy okazał się Dominik, wygrywając tym samym cały turniej w swojej kategorii. Zaś w kategorii "starszych" mecz o pierwsze miejsce został rozegrany pomiędzy Szymonem Durczokiem, a Kamilem Konkolem. Mecz był bardzo wyrównany i aż do samego końca nie było wiadomo kto wygra. Jednak Szymon musiał zadowolić się 2 miejscem i tym samym Kamil Konkol wygrał turniej w kategorii starszej. Szymon niestety nie  obronił tytuł  z poprzedniego roku na najlepszego gracza FIFA na konsoli Xbox. Na wszystkich zawodników, którzy zajęli miejsca 1-3 w swoich kategoriach wiekowych czekały bardzo atrakcyjne nagrody.

Bardzo  serdecznie dziękujemy wszystkim za uczestnictwo. Z pewnością był to czas dobrej zabawy i rywalizacji. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych turniejach. Najbardziej zaś podziękowania składamy  naszemu opiekunowi ks. Pawłowi za zorganizowanie turnieju.

Autor: an. T. Woźniak / www.ministranci-niedobczyce.plNewsletter

Zapisz się do newslettera, a prześlemy Ci najnowsze informacje o projekcie!

 

 

Newsletter

Kontakt

Ośrodek Pomocy Społecznej

44-200 Rybnik

ul. Żużlowa 25

tel. +48 32 422 11 11 w. 35

Mirosław Górka - koordynator

e-mail:koordynatorops@trafrybnik.pl

biuro projektu:

e-mail:biuroops@trafrybnik.pl

Program UE

  • Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności
  • Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich
  • Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny

Strona Internetowa Bez Barier
Serwis spełnia wytyczne dostępności WAI:AA (WCAG 1.0 Priority 2) oraz Section 508