T:RAF - Twój: Rozwój, Aktywność, Forma

Dofinansowanie z Unii Europejskiej

Projekt współfinansowany
ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności
Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich
Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny
NiedobczyceNiewiadomNiedobczyceNiewiadomNiedobczyceNiedobczyce - Niewiadom
Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria

Konferencja TRAF oraz Impreza Questingowa (11 grudnia 2012)

11 grudnia 2012 roku w Domu Kultury w Niedobczycach odbyła się konferencja podsumowująca pilotażowy program rewitalizacji społecznej realizowany w partnerstwie lokalnym pt. „T:RAF – Twój: Rozwój, Aktywność, Forma”.

 

Konferencję, w imieniu Prezydenta Miasta Rybnika, otworzyła Joanna Wilaszek (Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Rybniku). W trakcie konferencji swoje wystąpienia przedstawili: Marian Wolny (Dyrektor DK w Niedobczycach) opowiedział o rewitalizacji Domu Kultury w Niedobczycach, pozytywnych zmianach, jakie zaszły w wyniki odnowienia placówki oraz zaangażowania społeczności lokalnej w organizowane wydarzenia; Mirosław Górka (koordynator projektu, OPS Rybnik) przedstawił założenia projektu, zrealizowane zadania i plany na przyszłość. Podkreślił rolę Ośrodka Pomocy Społecznej w procesie rewitalizacji oraz możliwości, jakie stwarzają środki unijne, w wykorzystaniu 3 metod pracy socjalnej; Piotr Masłowski (Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS) opowiedział o sukcesach i trudnościach w realizacji projektu, natomiast Mariusz Wiśniewski (Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Rybnika Boguszowic „17-tka”) Stanisław Jaszczuk (Rybnicki Klub Piłkarski - Szkółka Piłkarska ROW Rybnik) podkreślili znaczenie partnerstwa w pracy na rzecz obydwu dzielnic.

 

Na konferencję przyjechało wielu przedstawicieli śląskim miast zainteresowanych dobrymi praktykami związanymi z rewitalizacją społeczną, m.in.: z Katowic, Sosnowca, z Raciborza, z Mysłowic, z Rydułtów, z Knurowa. Przybyli także przedstawiciele Wydziału Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego (m.in. Katarzyna Morawiec – kierownik referat wsparcia systemowego EFS). Z przyczyn niezależnych, na konferencję nie dotarł Dariusz Kapusta - Dyrektor Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich.

 

Odbyła się także premiera dwóch filmów, które powstały w ramach projektu.  Pierwszy, przedstawia wydarzenia w ramach projektu z Niedobczyc i Niewiadomia. Drugi zaś, jest dziełem beneficjentów projektu. Film przedstawia dzielnicę Niedobczyce widzianą oczami kilku chłopców, którzy tam się wychowali.

Każdy z uczestników otrzymał kolorowy album (ponad 100 stron!), w którym oprócz zdjęć dokumentujących projekt, znalazły się informacje o obydwu dzielnicach. Dowiedzieć się z niego można m.in., że w Niewiadomiu jest najwyższy Punkt Płaskowyżu Rybnickiego, a w Niedobczycach istnieje jeden z najstarszych chórów, który w przyszłym roku będzie obchodził 100-lecie działalności. Te i wiele innych atrakcji można znaleźć w albumie, który dystrybuowany jest bezpłatnie i można go otrzymać w siedzibie OPS, po uprzednim kontakcie (koordynatorops@trafrybnik.pl, tel. 32 422 11 11 wew. 351).

Po konferencji o godzinie 15:00 rozpoczęła się impreza questingowa, czyli spacer z zagadkami po dzielnicy Niedobczyce. Zakończenie miało miejsce w Gospodzie Śląskiej, gdzie rozmawiano o projekcie i przyszłości dzielnicy, a spotkanie uświetnił kabaret 44-200.

 

Niestety tego dnia zawiódł nas, dotychczas niezawodny aparat fotograficzny, stąd też część zdjęć jest wątpliwej jakości. Niemniej jednak serdecznie zapraszam do oglądania (Mirosław Górka)Newsletter

Zapisz się do newslettera, a prześlemy Ci najnowsze informacje o projekcie!

 

 

Newsletter

Kontakt

Ośrodek Pomocy Społecznej

44-200 Rybnik

ul. Żużlowa 25

tel. +48 32 422 11 11 w. 35

Mirosław Górka - koordynator

e-mail:koordynatorops@trafrybnik.pl

biuro projektu:

e-mail:biuroops@trafrybnik.pl

Program UE

  • Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności
  • Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich
  • Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny

Strona Internetowa Bez Barier
Serwis spełnia wytyczne dostępności WAI:AA (WCAG 1.0 Priority 2) oraz Section 508