T:RAF - Twój: Rozwój, Aktywność, Forma

Dofinansowanie z Unii Europejskiej

Projekt współfinansowany
ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności
Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich
Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny
NiedobczyceNiewiadomNiedobczyceNiewiadomNiedobczyceNiedobczyce - Niewiadom
Jesteś tutaj: Strona główna » T:RAF na mapie

T:RAF na mapie


  1. W zależności od wybranej opcji możesz oglądać wskazane przez innych użytkowników ciekawe  miejsca lub problemy w dwóch rybnickich dzielnicach - w Niedobczycach oraz w Niewiadomiu. Posługując się narzędziami nawigacji (lewa górna część mapy) możesz zmieniać skalę i „przemieszczać się” po mapie.

  2. Jeśli chcesz samodzielnie zaznaczyć ciekawe miejsce lub problem, kliknij lewym przyciskiem myszy w wybrany punkt na mapie.  Gdy pojawi się okno „Nowa lokalizacja”: wybierz kategorię, wpisz adres, opisz miejsce i zapisz.
    Jeśli nie używasz myszki, możesz również skorzystać z formularza dostępnego poniżej.

  3. Dodane przez Ciebie informacje zostaną wprowadzone przez administratora strony.

Wybierz kategorię

Dodaj lokalizację

Problemy

gen andersa, Niedobczyce

w szczególnosci w tym miejscu biegaja psy które sa agresywne w stosunku do ludzi , tymbardziej ze tamtędy chodzą matki z dziecmi droga do praku i z lud do przedszkola , te psy juz dawno powinnien wyłapać rakarz

Niedobczyce ul Rymera 4

Brak parkingu dla udających się do banku, rehabilitację.Na razie parkują w miejscu po byłej fontannie ale tam ma być stacja benzynowa.

Niedobczyce ul. Janasa, Górnośląska

Młodzieńcy urządzają sobie rajdy usportowionymi samochodami stwarzając duże niebezpieczeństwo, a poza tym niemiłosiernie przy tym hałasując- po 22-tej też...

Niedobczyce, ul. Janasa (rzeczka Pluderka na Wroncce)

Rzeka już od roku na wysokości łąk na Wroncce znika w odpadach pogórniczych użytych do rekultywacji terenu a koryto rzeki zarasta co grozi w przypadku ulewnych deszczy podtopieniami. Temat znany miastu i kopalni- natomiast brak jakichkolwiek działań.

Niedobczyce, ul. Skalna

Pas łąk od ul. Skalnej aż do Wypandowa. Crossowcy urządzają sobie wyścigi po z łąkach niszcząc warstwę trawy. Łąki przez to, że są zasiane trawą, są regularnie koszone nie zarastają i nie zostają podpalane co ostatnio często ma miejsce. Jest to też miejsce idealne dla właścicieli psów, gdzie czworonogi mogą się wybiegać nikomu nie przeszkadzając. Jeżeli poszycie zostanie zniszczone, nikt nie będzie kosił trawy a co za tym idzie Niedobczyce "wzbogacą" się znowu o kolejne niezadbane nieużytki. Dodatkowo motory robią straszny hałas i płoszą zwierzynę która tam żyje jak i zakłócają spokój (wyścigi odbywają się i wieczorami).

Niedobczyce, ul. Skalna

Horror z motorami crossowymi. Urządzają sobie wyścigi po łąkach. Wczoraj, tj.17.07,16r. trwał hałas do godzinny 22:10. Człowiek nie słyszy nic oprócz ogłuszającego ryku motor bez tłumika. Wspomnę, że są to tereny zielone zamieszkałe przez zwierzynę...

Rybnik Niedobczyce ul. Bończyka

W opuszczonym budynku mieszkalnym oraz na terenie jego obejścia "urzęduje" liczna grupa prawdopodobnie młodych bezdomnych ludzi. Sprawiają wrażenie jakby często byli pod wpływem środków odurzających

Rybnik, ul. Generała Andersa

Kilka dni ciepłych i w parku znów siedzą miłośnicy jaboli pod chmurką.Siedzą głównie na przeciwko tego długiego familoka na Andersa (chyba nr. 31).Dają zły przykład dzieciom w parku.

Rybnik, ul. Górnośląska

Siedzą, piją,śmiecą. A tam bawią się dzieci.

Rybnik, ul. Hetmańska

przystanki autobusowe wymagają wymiany w niedobczycach i w niewiadomiu są w opłakanym stanie a to przecież jest również wizytówką dzielnic jak stacje PKP

Rybnik, ul. Rymera

W Niedobczycach i sąsiednim Popielowie notorycznie jeżdżą, z dużą prędkością, przerobione Cinquecenta. Gdzie jest policja? Wystarczy ustawić się wieczorem z suszarką i sukces gwarantowany. Ci młodzi kierowcy stwarzają zagrożenie, a ich wydechy przekraczają normy hałasu!!

Rybnik, ul. Rymera 54

Od tygodnia z drogi na hałdę (od Rymera) zjeżdżają auta dostawcze, które mają brudne opony i zanieczyszczają całą drogę w kierunku ronda Rymer i w dół do Biedronki.

Rybnik- Niedobczyce, ul. Adamskiego

Ulica jest co prawda ślepa, ale jednak mieszkają przy niej ludzie. Niestety Zieleń Miejska zupełnie nie interesuje się tym terenem, pobocza chyba nigdy nie były koszone (mam na myśli stronę graniczącą z torowiskiem PKP), wzdróż torów rosną krzaki co daje pole do manewru różnym "podejrzanym elementom"- często w okolicy torów spożywany jest alkohol, w karzaki wyrzucane są śmieci, butelki. Nie jestem pewna czy tereny, o ktorych piszę podlegają pod Miasto czy raczej pod PKP, ale jestem przekonana że ktoś w tym miejscu powinien zrobić porządki.

Rybnik-Niedobczyce, ul. Andersa

Na osiedlu jest dużo osób spożywających alkohol w miejscach publicznych. Dzieci pozostawione są same sobie. Bez opieki.

Rybnik-Niedobczyce, ul. Boczna

Przy szkole podstawowej nr 22 boisko do piłki nożnej jest w opłakanym stanie. szkoda, bo kiedyś, w latach 90-tych były tam fajne rodzinne imprezy.

Rybnik-Niedobczyce, ul. Górnośląska

Obok Orlika powstaje drugie boisko. Rozwinięta jest sztuczna trawa, która niszczeje. Ludzie też niszczą.

Rybnik-Niedobczyce, ul. Górnośląska

Przenoszą nam Gimnazjum nr 11, które jest świetne wyposażone i ma super salę gimnastyczną? Co się stanie z budynkiem? Dlaczego muszą cierpieć dzieci, a nauczyciele dostają 14 pensje !!

Rybnik-Niedobczyce, ul. Górnośląska

Plac zabaw obok torów- piasek w piaskownicy jest brudny, pelno w nim niedopałków papierosów, kapsli, potłuczonego szkła itp. Na domiar złego młodzież, która w "parku" przesiaduje też niszczy to miejsce- zaśmieca, niszczone są ławki i np. huśtawki, na terenie placu zabaw spożywany jest alkohol. Przydałby się remont i monitoring. Plus dla Radnych za zamontowanie furtek, przynajmniej nie trzeba się już bać, że dziecko wybiegnie z placu zabaw wprost na ulicę :-)

Rybnik-Niedobczyce, ul. Rymera

Stacja PKP Rybnik Rymer. Brak możliwości schronienia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (jedna wiata drewniana zagraża bezpieczeństwu!). Przejście nad torami zamknięte, ale dzieci i młodzież omijają barierki (często spożywają tam alkohol).

Rybnik-Niedobczyce, ul. Rymera 25

bar górnik to problem nr. 1 w niedobczycach. czynny całą dobę, patologia tam chodzi, nie ma WC, sikają w miejscach publicznych często jak dzieci idą do szkoły.

Rybnik-Niewiadom, ul. Mościckiego

Za siedzibą opieki społecznej walają się butelki z alkoholem, w okolicy domu kultury to samo.

Rybnik-Niewiadom, ul. Sportowa

Ponuro wygląda budynek, gdzie są bezdomni. Dzieci boją się tam chodzić. Czy nie można przed budynkiem posadzić kwiaty, drzewa które by pielęgnowali bezdomni?


Newsletter

Zapisz się do newslettera, a prześlemy Ci najnowsze informacje o projekcie!

 

 

Newsletter

Kontakt

Ośrodek Pomocy Społecznej

44-200 Rybnik

ul. Żużlowa 25

tel. +48 32 422 11 11 w. 35

Mirosław Górka - koordynator

e-mail:koordynatorops@trafrybnik.pl

biuro projektu:

e-mail:biuroops@trafrybnik.pl

Program UE

  • Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności
  • Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich
  • Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny

Strona Internetowa Bez Barier
Serwis spełnia wytyczne dostępności WAI:AA (WCAG 1.0 Priority 2) oraz Section 508